16. 6. 2019

Mŕtvy uhol ?


Miesto činu: D1, Široké
Dátum: 12.6.2019
EČV: PP871CX
Indikácie: Ohrozenie iného auta
Značka auta: Peugeot Partner
Váš podpis: Ladislav

__________________________________________________________________________
NAHLÁS CHYBU V PRÍSPEVKU

8 komentárov:

 1. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

   Odstrániť
  2. Mas pravdu, ze ti utekaju fakty. V mieste, kde sa skoro zrazili, ho uz PREDBIEHAL SPRAVA. Ved ty sam pises "[...]po ukončení obmedzenia dočasným dopravým značením[...]", cize to uz bolo ZA obmedzenim. Ja neriesim auta, ktore obehol na useku s oddelenymi pruhmi, to bolo v pohode. Ale to, co skusil na ten Peugeot po skonceni obmedzenia, uz bola normalna chrapunska predbiahacka sprava - nic viac, nic menej. Tak, ako som pisal, jeden porusil §15, druhy §10. Mozu si podat ruky.

   Kazdy chodime takymi usekmi, kde sa dva pruhy docasne oddelia. Ale ani vo sne by mi nenapadlo, valit v pravom ako kre..., ked vidim, ze v lavom idu pomalsie auta, ktore sa budu potrebovat upratat do praveho (kaze im to zakon!!!) Pockam si na medzeru medzi autami, v sulade so zakonom prejdem do laveho a mozem dat plny kotol a obehnut ich tak, ako to zakon prikazuje - zlava. Toto je spravne (a pravne korektne) riesenie danej situacie.

   Odstrániť
  3. Ja by som to takto nebral že ho chcel obehnúť, po celý čas ide vodič s kamerou plynule rýchlosťou cca 100 km/h a nezrýchľuje. Na konci sa pred neho natlačí vodič z ľava, pokiaľ on stále ide svojou rýchlosťou a nemá zájem ísť vpred a predbehnúť ho. Jednoducho sa pred neho vtlačí, hoc mu má dať prednosť podľa zákona, pri prechádzaní z pruhu do pruhu ( je jedno z ktorého do ktorého). A ak má dávať prednosť vodič v ľavom pruhu, vodič z kamerou nemá dôvod spomaliť a pustiť ho, on ide vo svojom. Avšak tu už ide o to obchádzanie z ľava. Ale treba brať na vedomie aká vzdialenosť/ čas prešiel od poslednej tabule na stredovaj čiare po stret. Minimálna, jednoducho natlačenie sa pred vozidlo.

   Odstrániť
  4. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

   Odstrániť
  5. Chlapi, hlavne p. Nacomije, ako ste prišli na to že ho chcel obehnuť z prava ? Ako tvrdíte - "Ale to, co skusil na ten Peugeot po skonceni obmedzenia, uz bola normalna chrapunska predbiahacka sprava - nic viac, nic menej." Skúsil, neskúsil, bol nebol, Ak sa chceme rozprávať v medziach zákona, tak ten pozná ÁNO alebo NIE, žiadne vyšie spomenuté skúšal, neskúšal. Takže mi nevieme či bol alebo nebol úmysel predbiehať po pravej strane. Taktiež to nevieme usúdiť ani podľa toho že mal konštatnú rýchlosť. Takže čo vieme ? Čo sa dialo pokiaľ boli pruhy oddelené je nepodstatné. V okamžiku keď skončilo oddelenie pruhou bolo auto s kamerou celou svojou dĺžkou za Peugeotom. A ten sa následne vtlačil pred auto s kamerou. Jednoznačne chyba na strane vodiča Peugetou, pretože sa nepresvedčil či sa môže bezpečne preradiť do iného pruhu. Nemôžeme uvažovať o žiadnom predbiehaní z prava keďže nevieme či tam bol, alebo nebol úmysel.

   Odstrániť
  6. Auto v pravom pruhu slo vyrazne rychlejsie ako auto v lavom a boli bezprostredne pri sebe. Navyse to, co nasledovalo, je jednozncne dokazom, ze islo o predbiehanie, kedze auto v pravom pruhu muselo nahle brzdit. Ak by ho nepredbiehal, brzdit by nemusel, kedze, ako sam vravis, pri skonceni docasneho oddelenia pruhov, bol celou dlzkou auta za Peugeotom (podla mna medzi nimi bola cca 7-8m medzera). Ak by ho nepredbiehal, zostalo by to tak i nadalej (za predpokladu, ze Peugeot nebrzdil, samozrejeme, ale o tom hadam nepochybujeme). Lenze vsetci sme videli, co nasledovalo - takmer sa zrazili, cize i napriek intenzivnemu brzdeniu kameramana sa medzera medzi nimi rapidne zmensila. Toto ti prehlasi za zacinajuce predbiehanie kazdy jeden dopravny technik. Jedine, co skontroluje, je, ci Peugeot naozaj nespomaloval. A kedze nespomaloval a medzera medzi autami sa zmensila az na takmer kontaktnu vzdialenost, tak slo o predbiehanie.

   Odstrániť
 2. aj tak tu nic neporiesite

  OdpovedaťOdstrániť

Vulgárne, urážajúce a reklamné komentáre budú vymazané!