13. 5. 2019

Poriadny idiot


Miesto činu: Žiar nad Hronom, Ul. SNP, pri kláštore smerom von z mesta na stanicu ŽSR
Dátum: 5.5.2019, 16:15
EČV: ZH656CA
Indikácie: Vybrzďovanie, ohrozenie iného auta
Značka auta: Audi A4
Poznámka: Klasická situácia... na semafore stojí auto na červenú. Približujem sa a vidím štyri kruhy... tiež klasika. Načipovaná 1.9, dymiaca ako traktor. Ako vchádzam k semaforu, naskočí zelená a vodiča zľava štandardne 50-kou predídem. Zjavne ho rozčúlilo, že mi naskočila zelená a po dokončení môjho predbiehacieho manévru mi zatrúbi a predíde ma myšičkovým spôsobom. O asi 200 metrov ma vybrzí. Pri mojom pokuse predísť ho mi náhle vybočí vľavo (kto by to čakal), takže som musel prudko pribrzdiť a zabočiť tiež doľava. Skoro došlo ku kolízii s oproti idúcim autom. Dotyčný audin-kár nevedel, že mám v aute 6 ročné dieťa a manželku s ďalším polročným dieťaťom. Urobte si názor sami, ale želám si, aby takýchto debilov bolo na cestách čo najmenej. Žiaľ, potvrdzuje sa mi pravidlo, že čo auto to motor, čo audi to k...t.
Váš podpis: Tomáš

__________________________________________________________________________
NAHLÁS CHYBU V PRÍSPEVKU

8 komentárov:

 1. Skoda, ze nie je vidno, akym sposobom si sa zaradil pred neho... Kazdopadne, ak ma panko nejaky vazny problem s nervami, tak na cestu nepatri. Ja to hovorim uz davno, psychotesty by mali byt povinne pri kazdom vodicaku. A kto ma sklony machrovat - navyse s 96kW, 15 rocnym, 1.6 tonovym vrakom, ktory si uz ako 12 rocnu haraburdu dovliekol odniekial z Nemecka - by vodicak ani nemal dostat.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úplne štandardne - smerovka a cca 5 pred ním. Ja patrím skôr k defenzívnym vodičom a neprovokujem. Nehovorím, že tomu občas nepopritínam, ale iba tam kde môžem a hlavne, keď som sám v aute bez detí.

   Odstrániť
  2. to, ze má xx rokov este apriori neznamena, ze je to vrak. V prípade podobných "luxusných" áut hlavným problémom je to, ze ich majitelia na údržbu už nemajú peniaze. A tiež neodborný zásah do riadiacej jednotky (chiptuning). Však dovoz starych dizlov (Euro 4 a starsie) sa nepozdava ani mne.

   Odstrániť
  3. Toto je euro 3... Ja voci starym autam ako takym nemam nic. Kazdy nech si jazdi na tom, na co ma, pokial jazdi s rozumom. Ale o ludoch, ktori si kupia 12 rocne auto zo zahranicia a potom si myslia, ze su panmi ciest a mozu si dovolit hocico, si myslim svoje a nemam s nimi dobre skusenosti. A ta znacka je len ceresnickou na torte... evidentne nejaky policajny kamos, pre ktoreho pravidla neplatia. Teda len v ramci okresu samozrejme, za humnami zrejme stiahne chvost.

   Odstrániť
  4. @nacomije: presne ako píšeš. Žiaľ mám veľa takýchto skúseností a čo čert nechce takmer vždy so značkou auta 0000.
   @anonymný: väčšinou sa kupujú už v stave, že treba to a tamto vymeniť a opraviť. Samozrejme keď dvadsiatnik, čo si to kúpi s ťažko zarobenými peniazmi z letnej brigády, už na údržbu logicky nemá prachy. Presne, neodborný zásah (tzv. krabička na oblbnutie snímaných tlakov z railu) je to najhoršie čo môže byť, lebo vzniká dosť veľký nepomer medzi palivom a vzduchom, nafty je veľa a dýmí ako jánske ohne.

   Odstrániť
  5. @nacomije: jasne, úplne súhlasim.

   @anonymný: a ceresnickou je zaslepeny egr (hlavne, ze zaslepky sa daju bez problemov kupit) a vymontovany dpf filter.

   Odstrániť
 2. Mám najazdených dosť km na slovensku, v česku aj v rakúsku, debilkov som už na cestách stretol viac ako dosť. Ale tento čurák fakt nepatrí za volant.

  OdpovedaťOdstrániť

Vulgárne, urážajúce a reklamné komentáre budú vymazané!