19. 5. 2019

Kam len pozerá


Miesto činu: Prešov, Levočská
Dátum: 15.05.2019
Indikácie: Ohrozenie iného auta, nedanie prednosti v jazde
Značka auta: Audi
Poznámka: Nervozna slečna na audi...
Váš podpis: KT

__________________________________________________________________________
NAHLÁS CHYBU V PRÍSPEVKU

4 komentáre:

 1. Z pravneho hladiska je samozrejme vinna slecna na Audi. Ale aspon mas ponaucenie, ze zmena jazdneho pruhu tesne pred krizovatkou moze byt osemetna a treba mat oci dvojnasobne na stopkach. Ked bola slecna kusok pred krizovatkou, videla v pravom pruhu len tu skodovku, ktora navyse odbocovala. Tak si zrejeme povedala, ze to stihne, kym pridu ostatne auta. Lenze do toho si jej tam vletel ty a pruser bol na svete. Neviem, ci si daval znamenie o zmene smeru dostatocne vcas, skor by som povedal, ze nie, ze ta zmena pruhu bola len vysledkom okamziteho napadu :-)

  Kazdopadne, ako som uz pisal, vina ide podla zakona na triko tej slecny, ale ak si chces do buducna usetrit opletacky s poistovnami a servismi, tak musis byt extra v strehu ked budes znovu mysickovat tesne pred krizovatkou...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Keď si dával smerovku, tak ona si mohla myslieť, že odbočuješ a preto ti tam vošla. Ak si nedával smerovku pri zmene jazdných pruhov, tak nemáš najmenšie morálne právo ju kritizovať, lebo aj ty si pochybil.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Viac-menej súhlasím s komentárom od "nacomije". Autorovi videa by som rád povedal, že je veľmi nevhodné prechádzať do druhého pruhu v blízkosti križovatky. Minimálne z bezpečnostného hľadiska.

  Z ľudského alebo morálneho hľadiska by sa na to dalo pozrieť tak, že vodička Audi riadne dáva prednosť, a v momente, kedy by mohla ísť, jej autor videa túto možnosť zoberie. Načo je to dobré? To už keď sa raz dostaneme na hlavnú cestu, tak nikto ďalší akoby neexistoval? Hovorí sa, že "zabudol vôl, že teľaťom bol", čo v preklade znamená, že každý raz musí čakať, kým sa dostane z vedľajšej cesty do hustej premávky, a určite by ho nepotešilo, keby bol na mieste tej vodičky a niekto by mu kvôli svojej potrebe predbiehať sa zmaril šancu vyjsť na hlavnú cestu.

  Keď už sme pri tej morálke, nedá mi to nespomenúť môj názor na prednosť, ktorý by mohli pochopiť všetci, ktorí jazdia v hustej premávke:
  Zákon jasne určuje, kto je povinný dať prednosť a kto má právo na prednosť. Účel je jasný - zabrániť nehodám. Lenže kto má právo, mal by ho rozumne užívať. To "rozumne" by malo znamenať asi toľko, že keď niet inej možnosti, tak tú prednosť užijem. Ale prečo niekto nemôže v premávke pomáhať druhým tak, že by svoj úmysel (v tomto prípade zmenu pruhu) zrealizoval neskôr? Veď na to netreba žiadne úsilie, žiadny úkon navyše, stačí len počkať. Alebo niečo podobné - je kolóna, na vedľajšej ceste čakajú autá na možnosť dostať sa na hlavnú. Pohne sa auto predomnou, ja chvíľu počkám a pustím jedného z vedľajšej, potom sa pohnem. Neurobil som nič navyše, iba som počkal. Nič vážne sa nestalo, stačilo trochu trpezlivosti a minimálne 2 ľudia sú šťastní.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Súhlasím s predošlými názormi. Potrebujeme menej arogancie na cestách a viac pochopenia.

  OdpovedaťOdstrániť

Vulgárne, urážajúce a reklamné komentáre budú vymazané!