6. 2. 2019

Chcel si to vydiskutovať ihneď


Miesto činu: Bratislava, Kutlikova
Dátum: 14.4.2018, 12:28
Indikácie: Obmedzenie iného auta, blokovanie jazdného pruhu
Značka auta: bicykel
Poznámka: dovolil som si zatrubit, a ujo si nakoniec dobre prezrel moju SPZ aby ma mohol nahlasit na policii. zvuk videa som radsej vypol :)
Váš podpis: dado

__________________________________________________________________________
NAHLÁS CHYBU V PRÍSPEVKU

11 komentárov:

 1. Vyborne, hned dva priestupky cyklistu v jednom. Moze nahlasovat.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. no ... trochu s rozumom by sa azda dalo?
  odhadujem, že pán cyklista by asi nezosadol, ak by vodič ZBYTOČNE a PROTI PRAVIDLÁM zrejme nepoužil klaksón (má sa používať v MIMORIADNYCH situáciách napr. OHROZENIA bezpečnosti).
  Prepáčte prosím, ak PODOZRIEVAM autora z nadradenosti a pokusu upozorniť cyklistu na porušenie predpisu tým že sám poruší predpis, lebo SÁM cyklistu z diaľky dobre videl ako aj oni jeho takže načo TRÚBA TRÚBI?!?
  mimochodom: cyklista (výnimočne) použil síce nepredpisový ale V TOMTO prípade bezpečný a najrýchlejší spôsob prekonania priechodu pre chodcov. Bolo by fakt zaujímavé, ako by si vodič počínal ak by cyklisti zosadli a jeden po druhom pokojným krokom by využili priechod, lebo MAJÚ na to právo?
  suma sumárum: cyklista porušil pravidlo (dúfajme v dobrej viere), vodič porušil pravidlo (dúfajme v dobrej viere), howgh

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ty uz nepremyslaj tolko. Ci ppuzil klakson nie je podstatne! Podstatne je ze cyklista porusil! To je zaklad nie vyhovorky. Cyklista nebol ohrozeny na kolko z lavej strany auto neslo, tak nechapem o akom bezpecnom prekonani priechodu inac priechod ��

   Odstrániť
  2. to su uz ake lacne vyhovorky, ze cyklista "najbezpecnejsie-lebo-najrychlejsie" presiel cez cestu. a ano, presne tak to mal urobit - zosadnut a nasadnut. a mohli ist aj dvaja vedla seba. lenze to by nesmeli mat lenive zadky.

   Odstrániť
  3. prepáč Anonymný, ale si AROGANTNÝ a azda namyslený (dotknutý? trafená hus azda?)!
   NESMIE si nikto dovoliť byť NAMYSLENÝ (lebo čo AK sa MÝLI?)! A vodič v ŽIADNOM PRÍPADE nemal dôvod použiť klaksón, čo by aj mňa ako cyklistu provokovalo (prinajmenšom rovnako) arogantne reagovať.
   Neuraz/te sa, ale ak ma niekto NAPADNE (hoci klaksónom), ako si môže dovoliť prepokladať že budem reagovať RACIONÁLNE ak on reagoval AROGANTNE/NAMYSLENE/neracionálne?? Prečo JA ak nie ON?!?
   Cyklista ani nikoho neohrozil/neobmedzil ani nikoho nenapádal ... až kým ho (akusticky) nenapadol vodič, ktorý sa cítil (povýšenecky IMHO) v práve lebo "cyklista urobil čo nemal" (akoby BEZDÔVODNÉ TRÚBENIE nebolo PROTI PREDPISOM!?!), hoci jediný čo tu niekoho OHROZOVAL/OBMEDZOVAL bol vodič (všetci cyklisti boli v TOMTO prípade na priechode SKÔR, z diaľky VIDITEĽNÍ!!
   ZÁVER: porušenie predpisov cyklistami - nikoho neohrozili ani neobmedzili a namiesto tlačenia bicyklov prešli z CYKLOTRASY NA INÚ CYKLOTRASU cez (zrejme nešikovne navrhnutý) priechod. Porušenie predpisov VODIČOM, lebo BEZDÔVODNE trúbil na nikoho neobmedzujúcich cyklistov ktorí (zrejme výnimočne) svojou jazdou prispeli (rýchlym prejazdom) k bezpečnosti premávky (inak by križovali cestu zrejme arogantnému vodičovi) a právom sa jeden z nich ohradil na NEPREDPISOVÉ trúbenie vodiča ktorý si vysnil že je GEROJ a píše o tom na týchto stránkach aby si pohladil ego!.
   PS: v aute to tak možno necítite ale na bicykli/kolobežke/pešo KAŽDÉ TRÚBENIE je nebezpečné (kto vyskúša v živej premávke ten pochopí)!!!

   Odstrániť
  4. Cyklista spravil priestupky dva: 1. ignoroval koniec cyklocesty a nezosadol z bicykla, 2. bezdovodne obmedzil premavku

   Odstrániť
  5. (no, začínam mať pocit že namyslených je tu viac ako len vodič NEODÔVODNENE trúbiaci na cyklistov :-S)
   Vodič tiež spravil (prinajmenšom) 2 chyby: okrem svojej arogancie v reáli sa tým ešte aj chválil na internete :'-(
   Odhadujem že cyklista neobmedzil premávku bezdôvodne ale preto lebo ho (akusticky) napadol vodič.
   Že cyklista nezosadol z bicykla JE PORUŠENIE pravidiel premávky a V TOMTO PRÍPADE vodič môže byť rád že ho prechádzajúci cyklisti zbytočne nezdržiavali (hoci riskujú že si na to zvyknú a budú to robiť aj v prípade ktorý nebol natoľko priaznivý ako tento)
   NEODSUDZUJ DRUHÝCH AK NECHCEŠ ABY TEBA ODSÚDILI
   (choď príkladom a buď vzorovejší, je to účinnejšie ako trúbiť na druhých a ukazovať ich chyby, lebo Ty si ten dokonalý)

   Odstrániť
  6. To adresuj autorovi videa.
   Samozrejme, ze obmedzenie premavky je bezdovodne, mal to riesit inak, nie priamo na ceste. Akusticky napadnuty vodicom :DDDD To je uz aky argument. Je to smiesne. Esteze netvoris zakony. Howgh!

   Odstrániť
  7. ok, budem sebecký a ignorantský ako pocit z Tvojej odpovede: prajem Ti (nie Tvojim deťom alebo blízkym!), aby Ťa v premávke OHUČAL prinajmenšom taký pako ako sedlák chváliaci sa týmto videom, azda pochopíš...
   NIKTO nemá právo vytrubovať ak to NEPOMÁHA BEZPEČNOSTI, ani debil nie :-(
   Zosadnúť môžno kedykoľvek to bezpečnosť premávky vyžaduje, najmä ak je nablízku AGRESÍVNY vodiť (ak má právo zastať on, smie aj cyklista, v právach sú rovní!)

   Odstrániť
  8. No ty keby si isiel v centre po ulici a zazvoni na teba elektricka, asi pustis do gati!

   Odstrániť
 3. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť

Vulgárne, urážajúce a reklamné komentáre budú vymazané!