15. 8. 2018

Nezhoda na diaľnici


Miesto činu: Košice, D1
Dátum: 27.07.2018, 11:20
EČV: BL745TF
Indikácie: Ohrozenie iného auta
Značka auta: Audi Q7
Diagnóza: Bez smerovky a cez mŕtvoly.
Váš podpis: PeterK

__________________________________________________________________________
NAHLÁS CHYBU V PRÍSPEVKU

10 komentárov:

 1. Ja viem, sú to debili, čo idú v ľavom/strednom pruhu na diaľnici a neuhnú ani za svet.
  ALE predbiehanie z prava je tiež akosi trošku proti predpisom. Pikantné je, že audina bola v tomto prípade o málinko viac v práve, ako autor videa. Z toho mi vyplíva, že s týmto videom sú spojení až traja debili.
  Úsmevné.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ako bol viac v prave? Tiez predbiehal sprava, no navyse nebezpecnym sposobom zmenil jazdny pruh. Takze ja to vidim na o jeden priestupok viac pre sofera audi.

   Odstrániť
 2. A ked ide napriklad pomale auto v 3. alebo v 4.pruhu a rychlejsie auto v prvom pruhu a dostane sa na uroven toho v 3.-4.pruhu a stale pokracuje kazdy svojou rychlostou a stale vo svojich pruhoch, je to predchadzanie?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. urcite to je predchadzanie, no vynimku tvori subezna jazda, co sa stava pomerne casto napriklad na pseudodialnici s 3 "pruhmi" BA-TT lebo ked sa tam spomali premavka natolko, ze je to vyslovene len pomale posuvanie kolony, tak niekedy sa stredny pruh posuva 15 km/h, lavy len 10 km/h
   citujem zo zakona "Ak je na ceste s dvoma a alebo s viacerými jazdnými pruhmi v jednom smere jazdy taká hustá premávka, že sa utvoria súvislé prúdy vozidiel, v ktorých vodič motorového vozidla môže jazdiť len takou rýchlosťou, ktorá závisí od rýchlosti vozidiel idúcich pred ním, vozidlá môžu ísť súbežne vedľa seba.

   Pri súbežnej jazde sa nepovažuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu."

   Odstrániť
 3. Subezna jazda je mi jasna, to nie je moj pripad. Predchadzanie na takmer prazdnej dialnici ma zaujima. Lebo stretli sme sa aj s takym vykladom, ze to predchadzanie nie je, lebo sa nezaradujem pred neho.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Čiže podľa vyššie uvedenej logiky by mohol niekto úmyselne ísť z BA do TT v ľavom pruhu 80-kou s vedomím, že porušuje predpisy a že je ochotný za to pykať. Ale všetci ostatní by museli ísť pekne za ním, aby sa priestupku nedopustili.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak.. Ale súčasne by ho mala polícia z dialnice na najblizsom zjazde stiahnuť s poriadnou pokutou... A ak by to spravila u všetkých, za chvíľu by mala zarobené....

   Odstrániť
  2. ano a vela ludi tak aj chodi, no nie v lavom pruhu ale v strednom - casto je na tomto useku pravy (najpomalsi) pruh najvhodnejsi na predchadzanie lebo je paradoxne najprazdnejsi, no samozrejme porusenie predpisov to je

   Odstrániť
  3. V poriadku. Len som chcel poukazat na absurdnost situacie, ak si jeden postavi hlavu a bude robit ostatnym napriek.

   Odstrániť
  4. Ja som take nieco dokonca zazil, hoci nie na Slovensku. Pancierova dodavka + jedno doprovodne vozidlo sli v lavom pruhu 3-pruhovej dialnice a nikto ich nesmel obehnut sprava. Kedze bol piatok poobede a smer na letisko, niekolkym praskli nervy a skusili to, ale po nich hned vystartovalo to doprovodne auto. Takze sme sa nakoniec vsetci slusne vliekli za nimi asi 90km/hod, oni v lavom pruhu a my ostatni vo vsetkych troch.

   Odstrániť

Vulgárne, urážajúce a reklamné komentáre budú vymazané!